کابینت ممبران

کابینت ممبران چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

کابینت ممبران یکی از کابینت های محبوب این روزهاست که به دلیل جلوه ی چوب مانندی که دارد توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و طرفداران بسیاری دارد. کابینت ممبران در طراحی مدولار آشپزخانه کاربرد زیادی دارد. لوازم مدولار، واحدهایی از پیش ساخته شده هستند که می توانند به روش های مختلفی متناسب با نیاز شخصی مشتری مورد استفاده قرار بگیرند. آشپزخانه ی مدولار به دلیل قابلیت های زیادی که دارد این روزها محبوبیت بسیاری به دست آورده است و انواع زیادی کابینت مدولار برای انتخاب وجود دارند که از نظر انعطاف پذیری، مواد و پوشش ظاهری متنوع هستند. از روکش های متنوعی به عنوان پوشش کابینت مدولار استفاده می شود که شامل لمینت، اکریلیک، ممبران و … هستند که ما قصد داریم در این مقاله روکش ممبران را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. روکش مورد استفاده در کابینت ممبران در واقع یک فویل پلی وینیل کلراید(PVC) است که به صورت مات، براق و طرح چوب در بازار موجود است. این فویل، سطح ام دی اف(MDF) را تحت فشار و حرارت بالا می پوشاند. در واقع ممبران فویلی است که روی تخته ی ام دی اف(MDF) قرار می گیرد و مغزی کابینت ممبران از ام دی اف(MDF) تشکیل شده است.

نمونه ای از آشپزخانه مدولار

روکش ممبران و روکش لمینت

روکش ممبران

روکش لمینت از کاغذهای صاف به هم چسبیده، ساخته شده است و لبه های آن تیز و آسیب رسان است و به همین دلیل برای نرم شدن آن از نوار استفاده می شود در صورتی که در مورد روکش ممبران، از نوار لبه استفاده نمی شود. روکش ممبران بادوام است و یک انتخاب اقتصادی و مقرون به صرفه است. قابلیت های زیادی دارد که به استفاده ی چشمگیر از این پوشش در آشپزخانه های مدولار کمک می کند.

مزایای کابینت ممبران

کابینت ممبران مقاومت خوبی در برابر آب و هوا دارد از این رو تقریباً برای هر آب و هوایی مناسب است. ماندگار و بادوام است و در مقایسه با لمینت طول عمر بیشتری دارد. به دو صورت مات و براق موجود است. با مواد شوینده و پارچه ی مرطوب به راحتی قابل شستشو است. نیازی به نوار لبه ندارد زیرا روی صفحه ی ام دی اف(MDF) پیچیده شده و چسب خورده نیست. به هنگام لمس کردن کاملاً نرم و صاف است. روکش ممبران در مقایسه با روکش های اکریلیک یا UV مقرون به صرفه تر است.پ

کابینت آشپزخانه ممبران

معایب کابینت ممبران

کابینت ممبران اگر به مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار بگیرد احتمالاً تغییر رنگ می دهد. نیاز است که به طور مناسبی تمیز و نگهداری شود. اگر هنگام استفاده از آن ها مراقب نباشیم ممکن است پوسته بدهند. کابینت ممبران در اثر استفاده از وسایل تمیز کننده مانند شوینده های قوی، سیم ظرفشویی، اسکاچ و … ممکن است خراشیده شود و خش بردارد.

کابینت ممبران روشی عالی برای ایجاد فضایی زیبا و چشم نواز در آشپزخانه یا هر فضای دیگر خانه است. اگر به دنبال ایجاد فضایی جذاب و دلنشین در آشپزخانه یا اتاق خواب خود هستید، می توانید از کابینت ممبران استفاده نمایید. اما به یاد داشته باشید قبل از انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه ی خود، به درستی تحقیق نمایید.