وبلاگ

آشپزخانه سبک کلاسیک

کابینت‌های آشپزخانه کلاسیک

در هنگام بازسازی آشپزخانه ها توجه به برخی نکات باعث می‌شود نور و طرح و رنگ و فضا بیشتر به چشم بیاید. استفاده از کابینت سفید و طراحی های روی آن موضوع این مقاله می باشد.
درباره انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک مطالعه کنید و دلایلی را بیابید که طراحی همه کاره کابینت در بسیاری اوقات عالی عمل می‌کند. کابینت‌ آشپزخانه گزینه خوبی برای کسانی است که فضای آشپزخانه را همه کاره می‌خواهند و می‌خواهند به طور واقعی تغییر و بازسازی در آشپزخانه را حس کنند. کابینت‌های آشپزخانه کلاسیک به شما این امکان را می‌دهند که طرح‌های مختلف را با هم مخلوط نموده و مطابقت دهید.

کابینت آشپزخانه کلاسیک مانند یک کاغذ سفید نقاشی بدون تزئین و رنگ و طرح می باشد. با این حال اجازه می‎‌دهند سبک‌های متفاوت بدون دردسر با یکدیگر ترکیب شوند. کابینت‌ها همچنین به شما اجازه می‌دهند که طراحی خود را از طریق انواع مختلف لوازم جانبی و برجسته اجرا نمایید.

جنس اغلب کابینت‌های آشپزخانه کلاسیک از چوب است. چوب از سنتی‌ترین مواد در کابینت‌سازی است و برای سبک کلاسیک بسیار مناسب می باشد. همچنین رنگ‌های مناسب برای آشپزخانه کلاسیک، سفید، شیری یا بژ هستند. کابینت‌های کلاسیک بر ارزش افزوده یک خانه می‌افزایند چرا که سبک طراحی خنثی آن ها شانس جذب مشتری را خیلی بالا می برد.

اگر چه کابینت های کلاسیک چیزی شبیه به یک اسلات خالی هستند و جلوه زیبایی ندارند، اما دکوراسیون های مختلفی وجود دارد که می‌توانید به این کابینت ها اضافه کنید تا جذابیت بصری و زیبایی آن‌ها را افزایش دهید. همچنین می‌توانید برای رومیزی‌ها و کف از رنگ‌های متضاد استفاده کنید، چرا که تضاد رنگ‌ها خود موجب زیبایی می شود. علاوه براین، استفاده از درهای شیشه‌ها و قالب تاج می‌تواند آشپزخانه شما را زیبا و شاداب نماید.

تاریخچه مختصر کابینت:

تا زمان قبل از جنگ جهانی دوم همه وسایل مانند: میز، یخچال، اجاق گاز و کمدهایی که به‌عنوان انبار وسایل استفاده می‌شدند آزاد و متحرک بودند. تنها سینک که با لوله‌های آب به دیوار خانه متصل بود، آزاد نبود. در دهه 1940 کابینت‌های فلزی در آشپزخانه‌های امریکایی ظاهر شدند، که نتیجه نوآوری‌های صنعت بعد از جنگ بودند. کم کم کابینت‌های دربسته و میزهای بدون شکاف در آشپزخانه‌ها رواج پیدا کردند و کابینت‎‌های آزاد از مد خارج شدند.

در دهه 1950 صاحب‌خانه‌های امریکایی یا خودشان و یا با استخدام یک فرد به بازسازی آشپزخانه‌ها علاقمند شدند. متخصصان نصب کابینت در آن زمان خودشان طراح و سازنده کابینت نبودند، بلکه کابینت‌های از پیش ساخته شده را که با هدف کاهش در هزینه ها و مخارج تولید شده بودند را نصب می‌کردند.

هر آنچه که روزی قدیمی و دمده شده بود دوباره مد شد:

در اوایل قرن بیست و یکم طراحی خانه‌ها به سمت آشپزخانه‌های بزرگ روی آورد و استفاده گسترده از جزایر آشپزخانه روی کار آمد. در بعضی از خانه ها، این جزایر به اندازه کافی بزرگ شد تا نمایانگر اکثر فضای کار آشپزخانه باشد. این جزایر امروزه شامل قسمت‌هایی برای سینک آشپزخانه، محوطه گذاشتن ظروف داغ، اجاق گاز و کابینت‌ها می باشند.

در چنین فضایی کابینت‌های شرکتی قابل استفاده نیستند چرا که برخی اوقات لازم است در سه یا حتی چهار طرف کابینت در معرض دید باشد. این روزها در برخی از آشپزخانه‌ها از کابینت نه تنها به‌عنوان جزیره مرکزی، بلکه به‌عنوان دیواره‌های اطراف آشپزخانه هم استفاده می‌شود. کابینت‌های آزاد امکان تغییر در چیدمان آشپزخانه را می‌دهند و علاوه براین، هدفشان تغییر گاه و بی‌گاه اتاق نشیمن است.

امروزه کابینت‌ها به ساختار قبل جنگ برگشته‌اند و برخی از صاحب‌خانه‌ها از کاشی‌ها و وسایل قدیمی برای زیباتر نشان دادن آشپزخانه استفاده می‌کنند.

مزایای کابینت آزاد:

سبک کلاسیک: کابینت‌های آزاد در نظر بسیاری از مردم سبک کلاسیک را تداعی می‌کند.

نظافت راحت: این کابینت‌ها از آنجا که ایستاده‌اند و فضای خالی بین آن‌ها نیست، گرد و غبار زیر آن‌ها جمع نمی‌شود.

انعطاف پذیری چیدمان: تعداد زیادی از تولیدکنندگان کابینت آزاد، آن را به عنوان قطعات واقعی مبلمان تولید می‌کنند و به این معنی که می‌توانید از آن به عنوان دیواره استفاده کنید، و یا آن را به صورت مجزا در مرکز آشپزخانه بگذارید. همچنین اگر بخواهید چیدمان آشپزخانه را تغییر دهید و یا آشپزخانه را باز سازی کنید، کابینت‌های قدیمی باید دور انداخته شوند در حالی که استفاده مجدد از این کابینت‌ها ممکن است.

مشکلات کابینت آزاد:

این کابینت‌ها گرانترند. به این دلیل که چهار طرف این کابینت‌ها محصور است، و همچنین هزینه مواد و دستمزد ساخت آن ها زیادتر از کابینت سنتی است چون‌که تولیدکنندگان کمتری به تولید کابینت آزاد می‌پردازند.

نصب کابینت‌های آزاد:

کابینت‌های آزاد می‌توانند مانند کابینت‌های سراسری به دیوار متصل شوند و می‌توانند به یکدیگر پیچ شوند. در هرصورت جایگاه اتصال آن ها به هم در زمان تولید مشخص شده است و بعد از تراز شدن پیچ‌ها متصل می‌شوند.

هشت المان سبک آشپزخانه کلاسیک:

آشپزخانه‌های کلاسیک همیشه روی مد هستند و هیچ‌وقت دمده نمی شوند. اغلب آن‌ها دارای صفحه‌های رنگی خنثی و جزئیات ناخوشایند هستند. یک آشپزخانه کلاسیک می‌تواند برای فردگرایان ساده و قدیمی به نظر برسد، اما برای برخی افراد مانند جوانی است که شلوار جین را با لباس سفید ست کرده است (یعنی ساده و شکیل)، به روز باشد.

1. کابینت آشپزخانه سفید یا کرم

سبکی که در آن همه احساس راحتی می‌کنند، حتی برخی از مدرنیست‌ها کابینت‌های سفید یا کرم را در حال حاضر برای آشپزخانه‌شان انتخاب می‌کنند که نشان دهنده سربلند بیرون آمدن این رنگ از آزمایش است.

2. جزئیات معماری ساده

3. کانترهای سیاه وسفید

استفاده از دو رنگ مشکی و سفید از خواص آشپزخانه‌های کلاسیک است. چه به صورت میز، گرانیت و یا کوارتز.

4. سنگ مرمر

استفاده از سنگ مرمر با همه مشکلات نگهداری آن یکی از اصول آشپزخانه کلاسیک است.

5. کاشی سفید

کاشی‌های سفید که می‌تواند سه در شش، پوسته پوسته، براق، لبه مربع و یا تراش داده شده باشد.

6. درهای ساده

درهای ساده نه خیلی مدرن نه خیلی زینتی در آشپزخانه‌های کلاسیک وجود دارند.

7. صفحه‌های خنثی

در آشپزخانه‌های کلاسیک نیازی نیست همه سفید باشند بلکه ترکیبی از رنگ‌های متفاوت است. سیاه و سفید همیشه مد روز و کلاسیک به نظر می‌رسند.

صفحه‌های قهوه‌ای و سفید هم به درون آشپزخانه راه پیدا می‌کنند. کابینت‌هایی از چوب گردو، سنگ مرمر سفید و کابینت‌هایی با در ساده همه از عناصر یک آشپزخانه کلاسیک هستند.

8. انعطاف پذیری

آشپزخانه‌های کلاسیک می‌توانند از خود انعطاف پذیری بالایی نشان دهند و به مدرن یا صنعتی تبدیل شوند. طرح کلاسیک را می توان با اضافه کردن کاشی مدرن و مخلوط کردن آن با میز و صندلی‌های فراوان و چراغ‌های آویز مدرن تر کرد، و درهای کلاسیک را نیز به سبک شاکر می‌توان مدرن کرد و با این‌حال روح آشپزخانه هنوز کلاسیک است.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *