وبلاگ

آشپزخانه با کابینت سفید

پنج سبک آشپزخانه کلاسیک با کابینت‌های سفید

نکته جالب در مورد استفاده از کابینت های سفید در آشپزخانه های سنتی این است که آن‌ها به روشن تر کردن محیط در طراحی مدرن کمک می کنند و باعث می شوند تا نسبت به آشپزخانه های تاریک و سنتی، گرم تر و سرزنده تر به نظر برسند.

آشپزخانه سنتی دارای کابینت های سفید، برای طراحان همیشه محبوب بوده اند. هنگامی که صحبت از زیبایی شناسی و سازگاری به میان می آید، آشپزخانه سفید همیشه حرفی برای گفتن دارد. امروزه، اکثر مردم، بیشتر از سبک های مدرن و معاصر برای تطبیق با کابینت های سفید استفاده می کنند، اما همین کابینت های سفید می تواند پایه و اساس خوبی برای سبک سنتی آشپزخانه باشند.

برخی از مردم ممکن است تصور کنند آشپزخانه های سنتی بیش از حد قدیمی شده اند، اما طراحی ظریف و دقیق آن‌ها آزمایش خود را پس داده است. نکته جالب در مورد استفاده از کابینت های سفید در آشپزخانه سنتی این است که آن‌ها به روشن تر کردن محیط در طراحی مدرن کمک می کنند و باعث می شوند تا نسبت به آشپزخانه های تاریک و سنتی، محیط اتاق گرم تر و سرزنده تر به نظر برسد.

از آنجا که آشپزخانه ها معمولا به عناصر طراحی بیشتری نیاز دارند، فرصت بیشتری برای طراحی آشپزخانه سنتی مطابق با میل و سلیقه تان وجود دارد. همه آشپزخانه های سنتی مثل هم نیستند، اما با انتخاب صحیح نوع طراحی، می توانید آشپزخانه ای طراحی کنید که بازتاب کاملی از هویت شما باشد. در اینجا چند مدل آشپزخانه سنتی معرفی می شوند که می تواند الهام بخش شما باشد.

1. آشپزخانه سنتی گرم و سفید

آشپزخانه سنتی گرم و سفید

طراحی آشپزخانه های سفید قدیمی جایگاه خود را دارند. این در حالی است که صاحب خانه ها به دنبال چیزی ساده تر هستند. این آشپزخانه سنتی خاص تنها به چند لوازم سنتی نیاز دارد تا حس گرم و سنتی به خود بگیرد.

پنل های بلند کلاسیک و درهای کابینت و کشو اولین چیزی است که به این مکان حس آشپزخانه سنتی می دهد. استفاده از رنگ های سفید، خاکستری و قهوه ای در صفحه کابینت های گرانیتی، مکملی عالی برای کابینت سفید و کف های تیره و چوبی هستند.

سرتیرها، تاج ها و پایه های تزئینی نیز از عناصر دیگر آشپزخانه سنتی هستند که در عین حال ساده و ارزان نیز می باشند. همچنین، لوازم کلاسیک دیگر کمک می کند تا حس سنتی بودن آشپزخانه حفظ شود.

لوازم کروم و شیرآب های روستایی دو عنصر سنتی هستند که به سرزنده بودن این آشپزخانه سنتی کمک کرده اند. با این حال، جالب ترین بخش طراحی این آشپزخانه سنتی، استفاده از لوسترهایی به سبک قفس است که به آن هم ظاهر سنتی و هم امروزی داده است.

2. آشپزخانه سفید با سادگی سنتی

آشپزخانه سنتی سفید با سادگی سنتی

این آشپزخانه مانند آشپزخانه سنتی قبلی نشان می دهد که طراحی آشپزخانه لزوما مشکل و پیچیده نیست. تنها چند عنصر ساده می تواند یک آشپزخانه را به چیزی ساده و در عین حال امروزی تبدیل کند.

به عنوان مثال، صفحه کابینت های گرانیتی در جزیره آشپزخانه، توسط پایه های تزئینی زیبا و بزرگ نگه داشته شده است. صفحه تخت کنار جزیره، سینک و سر شیر آب مزرعه ای نیز به طراحی آشپزخانه جلوه کلاسیک و روستایی داده است.

هود دودکش و همچین تاج ها به پیوستگی کامل طراحی این آشپزخانه کمک کرده و به خوبی آن را در سبک سنتی آن حفظ کرده است.

3. آشپزخانه سنتی و سفید تزئین شده

آشپزخانه سنتی تزئینیبرای اینکه آشپزخانه سنتی خود را یک درجه ارتقا دهید، اضافه کردن فقط چند عنصر طراحی می تواند کمک زیادی به آن بکند. البته بهتر است با کابینت های سفید رنگی بلند شروع کنید.

افزودن فیلرهای تزئینی نیز یک راه کوچک اما موثر برای تبدیل آشپزخانه به شکل سنتی آن است. لوستر هم می تواند گزینه ای مناسب برای نورپردازی آشپزخانه سنتی سفید باشد. برای اینکه زیبایی کابینت های سفید خود را کامل کنید، می توانید از لوسترهای کریستالی استفاده کنید.

4. آشپزخانه سفید سایه دار

آشپزخانه سفید سایه داراگر می خواهید آشپزخانه شما دارای ظاهری گرم تر باشد، کابینت های سفید سایه دار می تواند گزینه خوبی باشد، زیرا رنگ سفید، رنگی روشن و دوست داشنتی است. رنگ سفید با سایه قهوه ای، مثل همان رنگی که در صفحه کابینت گرانیتی، پنل سینک یا اجاق گاز، لوستر فرفورژه ای و کف های چوبی مورد استفاده قرار گرفته، مطابقت دارد.

رنگ قهوه ای تیره به تعادل اتاق کمک می کند. بدون آن، رنگ آشپزخانه بسیار تک رنگ به نظر می رسید. زمانی که این رنگ ها با دیگر مولفه های آشپزخانه سنتی مانند کوربل ( سرتاج و سرستون ها) ترکیب شوند آشپزخانه سبک و سیاق سنتی خود را به دست می آورد.

5. آشپزخانه سفید کاملا سنتی

آشپزخانه سفید تمام سنتی

اگر می خواهید تمام موانع را از بین ببرید می توانید آشپزخانه لوکس خود را شخصاً طراحی کنید. برای این کار می توانید تمام عناصر سنتی و کلاسیک یک آشپزخانه سنتی را به کار گیرید. از کابینت های سفید بلند، تاج های گچ بری، پایه های تزئینی، فیلرهای پلاستیکی، و سایر لوازم جانبی مانند لوسترهای کریستالی، میزهای گرانیتی با مرمر، و سایر عناصر تزئینی استفاده کنید. بهترین قسمت این کار این است که برای ایجاد یک آشپزخانه لوکس و مجلل مجبور نیستید خیلی هزینه کنید. می توانید تمام این لوازم را در کابینت فروشی های انبوه بیابید.

در این مقاله، پنج نوع آشپزخانه سنتی را معرفی کردیم که هر یک می تواند مبنای خوبی برای آشپزخانه شما باشد. چه یک آشپزخانه سنتی ساده بخواهید و یا یک آشپزخانه لوکس و مجلل همه چیز را در اختیار دارید.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *