وبلاگ

کابینت آشپزخانه

مدل‌ها و طرح‌های کابینت مدرن کلاسیک

کابینت‌های آشپزخانه علاوه بر اینکه ظاهر آشپزخانه شما را شکل می‌دهند، نقش مهمی در سازماندهی لوازم شما نیز دارند. اما ایده‌پردازی و خلاقیت برای طراحی کابینت‌ها، یکی از سخت‌ترین کارها خواهد بود، زیرا در سال‌های متوالی باید زیبایی خود را همچنان حفظ کنند. تعویض کابینت‌های آشپزخانه یک سرمایه‌گذاری بزرگ است. بنابراین، در انتخاب آن دقت کنید و به‌روزترین طراحی‌ها را انتخاب کنید. در این مقاله به جدیدترین ایده‌های کابینت آشپزخانه می‌پردازیم و عملکرد و زیبایی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم.

1. کابینت‌های آشپزخانه رنگی

کابینت های آشپزخانه رنگیبرای یک آشپزخانه با طراحی کلاسیک و مدرن، باید از رنگ‌های چوبی و تیره استفاده کنید. کابینت‌های رنگی یکی از راه‌هایی است که می ‌توانید به فضای آشپزخانه، شخصیت بدهید. اما فراموش نکنید که اکنون رنگ‌هایی مثل زرد و بنفش از مد افتاده و بیشتر از رنگ‌های خنثی در ساخت کابینت مدرن کلاسیک استفاده می‌شود.

رنگ‌های مدرن برای کابینت عبارتند از:

– خاکستری
-آبی
-سفید
-خاکستر مایل به قهوه‌ای

2. کابینت‌های آشپزخانه رگه‌دار(Textured Kitchen Cabinets)

کابینت آشپزخانه رگه دارچوب، جنسی است که همیشه در ساخت کابینت‌های آشپزخانه استفاده می‌شود و انتخاب اکثر مشتریان خواهد بود. در انتخاب بافت کابینت خود سعی کنید از چوب‌های جذاب استفاده کنید، لازم است بدانید راه راه بودن یا حالت نواری بودن چوب، جلوه بسیار شیک و جذابی به آشپزخانه می‌دهد.

3. کابینت‌های آشپزخانه با شفافیت بالا(High Gloss)

کابینت‌های آشپزخانه با شفافیت بالادر لیست ایده و انتخاب کابینت مدرن کلاسیک، شفافیت را لحاظ کنید. در این دسته از کابینت‌ها که شفافیت بالایی دارند، تمیز کردن به آسانی انجام شده و حتی با استفاده از یک پارچه نرم و مرطوب، تمیز می‌شوند. لازم به ذکر است که با این کار هیچ آسیبی به بافت چوبی کابینت وارد نشده و همچنان دوام خود را حفظ می‌کند.

4. کابینت آشپزخانه دو رنگی

کابینت آشپزخانه دو رنگیاگر قصد دارید از دو رنگ برای کابینت مدرن کلاسیک استفاده کنید، باید در انتخاب رنگ‌ها دقت کنید تا ظاهر آشپزخانه زشت و ناقص نشود. در انتخاب رنگ‌ها باید به نکات زیر دقت کنید.

دو رنگ متضاد: از یک رنگ برای روی کابینت‌ها و یک رنگ متفاوت در قسمت بالای کابینت استفاده کنید. برای ایجاد ظاهری تازه و ماندگار، به رنگ‌های مکمل فکر کنید. اگر متوجه شدید با چالش رنگی مواجه هستید، از رنگ‌های پررنگ برای قسمت زیرین کابینت‌ها و رنگ‌های بسیار کمرنگ از همان رنگ یا سفید برای بالای کابینت استفاده کنید.

دو رنگ واقعی: می‌توانید به جای اینکه دو رنگ را مخلوط کنید و در طراحی کابینت مدرن کلاسیک استفاده کنید؛ کابینت‌هایی را انتخاب کنید که ظاهری دوتایی داشته باشد. برخی کابینت‌های آشپزخانه هستند که ظاهرا از دو تکه تشکیل شده‌اند. ممکن است در نگاه اول شلوغ به نظر برسند اما زیبایی به خصوصی خواهند داشت. در کابینت‌های دو تکه یا دو رنگی، یک رنگ یا جنس برای در به کار می‌رود و جنس و رنگی دیگر برای قاب و اطراف کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5. کابینت آشپزخانه مدرن روستایی(Rustic Modern Kitchen Cabinets)

کابینت آشپزخانه تلفیقیکابینت مدرن کلاسیک به همراه طرح‌های روستایی، یکی از پرطرفدارترین مدل‌های کابینت است. اگر به دنبال طرح‌های منحصر‌به‌فرد هستید که فضای آشپزخانه بسیار خاص به نظر برسد، کابینت‌های تلفیقی انتخاب مناسبی خواهند بود.

تلفیقی از کابینت روستایی با جدیدترین لوازم آشپزخانه و پیشخوان، محیط آشپزخانه را مدرن و جذاب جلوه می کند.

6. کابینت‌های آشپزخانه چوب سفید(Whitewashed Wood Kitchen Cabinets)

کابینت آشپزخانه چوب سفیداستفاده از چوب سفید در طراحی آشپزخانه، در اروپا همیشه مد بوده و همچنان پرفروش‌ترین است. رنگ سفید باعث افزایش رنگ‌دانه‌های چوب شده و در عین‌حال به نظر می‌رسد سال‌های سال همچنان تازه و مدرن خواهد بود.

7. کابینت‌های شناور

کابینت‌های شناورکابینت‌های شناور یکی دیگر از جدیدترین کابینت‌های مدرن کلاسیک است که در خانه‌های امروزی می‌بینید. این نوع کابینت‌ها به دلیل ارگونومیک بودن طرفداران زیادی داشته و انتخاب جوانان می‌باشد. طراحان برای خاص و زیباتر کردن کابینت‌های شناور، نورپردازی‌هایی به آن اضافه کرده‌اند و همین موضوع در قیمت آن نیز تاثیر گذاشته است.

8. کابینت از جنس بامبو

کابینت از جنس بامبوبامبو یکی از مقاوم‌ترین ساختارها را دارد. در نتیجه برای طراحی کابینت انتخاب مناسبی هستند. اگر به دنبال کیفیت بالا و در عین حال ظاهری منحصربه‌فرد هستید، در سفارش کابینت مدرن کلاسیک می‌توانید از بامبو استفاده کنید.

کابینت‌های بامبو سال‌های طولانی برای شما کار کرده و در مقابل شست‌و‌شو بسیار مقاوم هستند.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *