وبلاگ

آشپزخانه کلاسیک مشکی طلایی

راهنمای آشپزخانه به سبک کلاسیک

اگر به کمک یک طراح آشپزخانه، یک معمار یا یک پیمانکار به بازسازی آشپزخانه خود می پردازید و قادر به تعریف صریح و دلخواه سبک مورد علاقه خود هستید، به شما کمک می کند تا پروژه شما به خوبی پیش برود. اگر عاشق اصلاحی راحت با جزئیات کلاسیک هستید، سبک کلاسیک چیزیست که مناسب شماست. برای اطلاعات بیشتر در مورد این سبک محبوب آشپزخانه، از جمله عناصر کلیدی، پالت های رنگی، وسایل و تغییرات نهایی این مقاله را بخوانید.

آشپزخانه های سبک کلاسیک در یک نگاه

آشپزخانه های کلاسیک، به همراه تمام اجزای مجلل خود، اعم از فضای میز، جزئیات معماری پیچیده و فضای آشپزخانه بسیار پر جزئیات رسمی و در عین حال راحت هستند. در اینجا المان هایی که می تواند در آشپزخانه سبک کلاسیک مشاهده کرد آورده شده است:

• کابینت با پانل بلند و درهای تزئینی
• هودهای ساخته شده از گچ، فلز زینتی یا سنگ حکاکی شده
• قالب های تزئینی و کربل های حکاکی شده
• مواد کانتر لوکس مانند سنگ مرمر و کوارتز
• جزیره و محفظه ها

آنچه در آشپزخانه های کلاسیک پیدا نخواهید کرد

تأکید در یک آشپزخانه کلاسیک روی طرح های مستقل از زمان و راحت و با کیفیت بالا است. برخلاف فضاهای سبک معاصر، آشپزخانه های کلاسیک از کمی وسایل زینتی و کلکسیون های خوب استقبال می کنند. این‌ها چیزهایی است که شما در  آشپزخانه های سبک کلاسیک مشاهده نخواهید دید:

• ریزه کاری های فوق العاده براق
• پنل صاف کابینت
• رنگی به روز در پالت رنگ ها

رنگ های کلاسیک

آشپزخانه های کلاسیک از رنگ های غنی و مرغوب طرفداری می کنند. رنگ سفید گزینه ای محبوب برای کابینت سازی است، اما این تنها گزینه نیست. اگر به دنبال چیز دیگری هستید سایه های نرم آبی، سبز، بژ یا رنگ طبیعی چوب را هم در نظر بگیرید.

رنگ برای آشپزخانه های کلاسیک

رنگ های طبیعی گرم: فیلی، شیری، کرم، کاهی، برنزی، قهوه ای تیره

رنگ های طبیعی سرد: سفید، خاکستری، ذغالی، سنگی

رنگ های بی حد و مرز: نیلی، زیتونی، سبز ارتشی، آبی آسمانی، سبز با رگه های طوسی

کابینت با پانل بلند

مشخصه ای از آشپزخانه های کلاسیک شامل درب های کابینت با صفحه بلند و جزئیات پیچیده تر نسبت به کابینت های ساده تر در آشپزخانه های انتقالی می باشد. کابینت های پانل بلند می توانند رنگ آمیزی، لعاب گیری و یا به سادگی استفاده شوند تا زیبایی طبیعی بافت چوب را نشان دهند. کابینت های بالایی با روکش شیشه ای، با پوشش کلاسیک و لولا لایه دیگری از جزئیات را اضافه می کند.

جزئیات مبلمان

به جای سادگی جعبه ی یک جزیره آشپزخانه مدرن، جزایر سبک کلاسیک دارای جزئیات زیادی هستند تا آن‌ها را برای سرو غذا راحت و دلچسب کنند. همچنین، به دنبال جزئیاتی مانند لوازم تخته ای و قفسه های داخلی برای کتاب‌های آشپزی باشید.

جزئیات طراحی: سینک های جلوی پیشخوان

سینک خانه ی مزرعه یک طراحی کلاسیک می باشد. این سینک ها از نظر اندازه بزرگ هستند و معمولاً از گلدان یا چینی سفید ساخته شده اند. البته از فولاد ضدزنگ یا مس نیز می توان استفاده کرد. سینک های جلوی پیشخوان به خوبی با دیگر اجزا جفت و جور می شوند.

پیشخوان های لوکس

پیشخوان های سنگی می توانند در یک آشپزخانه کلاسیک نقطه کانونی زیبایی را ایجاد کنند. سنگی کم رنگ مانند سنگ مرمر یا کوارتز گزینه مناسبی است. گرانیت با رنگ سبک یا کوارتز مهندسی شده نیز گزینه مناسبی می باشد، و سطوحی با مراقبت راحت تر را ارائه می دهند. با سازنده سنگ خود در تماس باشید تا گزینه ی مناسب را برای شما طراحی کنند.

جزئیات طراحی: آبدارخانه

در صورت داشتن فضای مناسب، نیازی به استفاده از آبدارخانه نیست. طراحی زیبا در مجاورت آشپزخانه یک ویژگی کلاسیک آشپزخانه است که سرگرمی و زیبایی را فراهم می آورد. به دنبال سینک های آماده، فضای پیشخوان اضافی، محفظه ظروف زیبا، محوطه میله ای و کشو نقره ای باشید.

عناصر معماری

آشپزخانه های کلاسیک هر چه بیشتر در طیف زینتی قرار می گیرند: به جای سطوح براق و خطوط تمیز که در آشپزخانه های مدرن مشاهده می شود، این فضاها از جزئیات معماری غنی پشتیبانی می کنند. به دنبال تیرهای سقفی، کابینت های سفارشی، قالب و تزئینات و پایه های جزیره باشید.

تغییرات نهایی

آشپزخانه های کلاسیک ظرافت و راحتی و گرما را با هم ترکیب می کنند، و محیطی متعادل را بوجود می آورند. این آشپزخانه ها شامل فانوس های کلاسیک، چراغ های آویز و لوسترها هستند. صندلی های راحتی، فرش‌های دنج شرقی و بلوک های گرم همه و همه می توانند از اجزای یک آشپزخانه کلاسیک باشند.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *