وبلاگ

طراحی زیبا و مدرن آشپزخانه

ده مدل شیک و مدرن برای کابینت آشپزخانه

به دنبال آشپزخانه ای مدرن برای خانه خود هستید؟ کابینت مدرن دکوراسیون مورد علاقه بسیاری از مردم می باشد. کابینت مدرن انواع مختلفی دارد که باید حتما قبل از سفارش با آن‌ها آشنا شوید. در ادامه ده نوع از بهترین‌های کابینت مدرن را برای شما معرفی کرده ایم.

براستی که آشپزخانه قلب تپنده خانه به حساب می آید. شاید این یک حرف کلیشه ای باشد اما درست است. به آخرین مهمانی بزرگی که در آن بوده اید فکر کنید. مبل های راحتی را در گوشه و کنار نشیمن قرار می دهید. بر روی میزها تمام آنچه نیاز دارید را می چینید. اما پایان این مهمانی ها به کجا ختم می شود؟ البته که به آشپزخانه. مهم نیست شما مهمانان کلاس بالا دارید، یا صرفا کارهای روزانه را انجام می دهید، به نظر می رسد که آشپزخانه ایستگاه مرکزی برای تمام فعالیت های داخل خانه است. از آنجایی که ما زمان زیادی را در این مکان سپری می کنیم، اجازه بدهید تا جایی که امکان دارد آن را جذاب، دل انگیز و مدرن بسازیم.

آشپزخانه مدرن
در ادامه ده مورد از ایده های عالی برای کابینت مدرن را برای شما می آوریم که باعث درخشش دکوراسیون آشپزخانه شما خواهد شد.

1- کابینت با روکش چوبی ونیر(Veneer)

کابینت با روکش چوبی ونیرکابینت با روکش چوبی ونیر می تواند یک آشپزخانه گرم و صمیمی ایجاد کند. پوشاندن درهای کابینت با لایه های نازک چوبی یک گرایش است که به آشپزخانه مدرن شما گرمی و عمق خاصی می بخشد. درهای با پوشش چوبی برای دهه ها در اروپا محبوب بوده اند. و امروزه به شهرت و محبوبیت در ایالات متحده آمریکا رسیده اند. قطعا دلایل خاصی برای این محبوبیت وجود دارد. یکی از دلایل این است که چون اکثر انسان ها تمایل در انعکاس طبیعت و فرآورده هایش به داخل خانه ها دارند. صفحات چوبی در کابینت مدرن، این احساس را به شکلی باشکوه به نمایش درمی آورند. این صفحه ها گویی داستان و روایت درختی که از آن آمده اند را برای ما بازگو می کنند. و البته که دوست‌داران طبیعت از این حس زیبایی شناسی لذت خواهند برد.

خریداران این نوع کابینت مدرن باید در خرید پوشش های چوبی با کیفیت هوشیار باشند. بهتر است که از یک معامله گر و فروشنده ی قابل اعتماد و ماهر خرید کابینت خود را انجام دهید. تمام پوشش های چوبی با کیفیت یکسان ساخته نشده اند. برای همین امکان دارد که شما جنس بد خریداری کنید و پس از مدتی پوسته بیندازند و یا لبه های آن چیپ و دمده شوند. اگر خرید شما موفق آمیز باشد، از دکور جدید خود لذت خواهید برد. از گرما و صمیمیت بی نظیری که این شاهکارهای هنری به داخل خانه شما خواهند آورد راضی خواهید بود.

2- از استیل‌های ضدزنگ براق در آشپزخانه خود استفاده کنید.

کابینت استیل‌ ضدزنگ براقاگر درهای کابینت از استیل ضدزنگ باشند، آشپزخانه شما تبدیل به فضایی مدرن و شیک می‌شود. بیشتر خانه داران تمایل دارند که از استیل ضد زنگ در وسایل خود استفاده کنند، حتی در کابینت مدرن آشپزخانه شان. برای این که این گرایش را به صورت کاملا صحیح در خانه خود اجرا کنید، می توانید کابینت مدرن استیل ضد زنگ را امتحان کنید. چنانچه از کابینت مدرن با استیل ضد زنگ استفاده کنید، آشپزخانه شما به یک آشپزخانه سبک مدرن بسیار عالی تبدیل خواهد شد.

البته که این نوع کابینت، مزایا و معایب خاص خود را نیز دارد. برجای ماندن اثر انگشت و لکه ها بر روی آن یکی از معضلات است که البته در انواع جدید آن مقاومت در برابر این نشانه ها افزایش یافته است.

3- کابینت‌های براق لاکی

کابینت‌های براق لاکی

کابینت‌های براق لاکی جلوه‌ای مدرن و شاداب به آشپزخانه شما می بخشند. کابینت‌های براق شبیه به یک پارکینگ پر از خودروی رنگ آمیزی شده هستند، روشن، درخشان و از نظر رنگی غنی. کابینت های براق پروسه خاص خود را دارند، بدین گونه که میزان زیادی لاک بر روی آن‌ها زده و جلا داده می شود، سپس صیقل داده می شوند و بر روی آن موم می گذراند. کابینت مدرن جلا داده شده با لاک، کابینتی خواهد بود که در برابر خراش مقاوم است. بعلاوه اینکه خانواده های پرجمعیت این نوع از کابینت را انتخاب می کنند چرا که به نسبت ارزان است.

4- قفسه های شناور می توانند جایگزین کابینت شوند.

قفسه های شناورتجلی هنر مدرن در خطوط ساده و مستقیم است. برای اینکه یک آشپزخانه ی تمیز و ساده داشته باشیم، چه کاری بهتر از اینکه کابینت های قدیمی را با کابینت های شناور عوض کنیم. کابینت‌های مدرن شناور ویژگی بسیار خوبی که دارند این است که به خوبی با دیگر دکورهای مدرن، سازگار و هماهنگ می شوند. بیشتر خانه دارها، کابینت مدرن شناور را برای کابینت های دیواری و بالایی انتخاب می کنند و کابینت های دردار را برای پایینی ها بکار می برند. این کار این امکان را به شما می دهد که تعدادی از لوازم خود را از دید خارج، و تعدادی را در معرض دید بگذارید. این نوع آشپزخانه ها بسیار جذاب خواهند بود.

تنها عیب شلف های بدون درب را نداشتن فضای پنهان قید می کنند. به همین دلیل کسی که از این نوع قفسه‌ها در آشپزخانه استفاده می‌کند باید فردی تمیز و منظم باشد تا آشپزخانه بی‌نظم و شلوغ به نظر نرسد.

5- کابینت آشپزخانه می تواند رنگی باشد.

کابینت آشپزخانه رنگیبا شنیدن اسم کابینت مدرن همه به این فکر می افتند که کابینت مدرن باید یک کابینت استیل صیقلی به رنگ سفید یا سیاه باشد. یا رنگ های روشن در آن بکار رفته باشد. اما رنگی بودن نیز می تواند یک نوع کابینت مدرن باشد. چرا نمی توان از کابینت های با رنگ قرمز گیلاسی و یا کابینت های ورقه ای استفاده کرد؟ یا به رنگ آبی لاجوردی؟ تمام این رنگ ها می توانند در دکوراسیون مدرن شما به کار روند.

اگر می خواهید یک آشپزخانه سرزنده داشته باشید می توانید کابینت مدرن رنگی استفاده کنید، شما می توانید تنها از یک رنگ در یک یا دو کابینت استفاده کنید، یا اینکه تمام آشپزخانه خود را به رنگ قرمز در بیاورید. فقط به یک نکته توجه داشته باشید که قبل از نهایی شدن، از رنگ آن مطمئن شوید که برایتان خواستنی باشد. چرا که رنگی خواهد بود که شما سال ها با آن زندگی خواهید کرد.

6- کابینت مدرن سفید رنگ

کابینت مدرن سفیدشاید داشتن کابینت مدرن روشن چیزی باشد که شما بیشتر از هر چیز دیگر دوست دارید. اگر اینطور است، کابینت مدرن سفید رنگ بهترین انتخاب برای شماست. چه چیزی می تواند بهتر از کابینت سفید بدرخشد؟ چیزی که نور خورشید را منعکس و وارد خانه تان خواهد کرد.

کابینت مدرن سفید محبوب است و این محبوبیت دلایل زیادی دارد. مهم نیست سبک خانه چگونه باشد، کابینت های سفید همیشه خانه را مرتب و تمیز نشان می دهند، حتی اگر ظرف های کثیف تا سقف خانه چیده شده باشند. کابینت مدرن سفید رنگ به خوبی با دیگر تجهیزات و مبلمان شما ست و هماهنگ خواهد شد.

7- استفاده از کابینت‌های چوبی رنگی فضای شما را مدرن می‌کند.

کابینت‌ چوبی رنگیتنها کابینت مدرن سفید رنگ نیست که کولاک می کند، شما می توانید از کابینت مدرن رنگ چوب نیز استفاده کنید که ته رنگی بر روی آن زده شده و بافت چوب به خود گرفته است. این نوع کابینت، براق، تمیز و منحصر‌به‌فرد است. با اضافه کردن کمی رنگ به چوب، بافت چوب بیش از پیش به چشم می‌آید و در نتیجه بافت کابینت‌ها تبدیل به عنصر بصری اصلی آشپزخانه شما می‌شود.

این نوع کابینت مدرن می تواند در انواع رنگ های سیاه تا طبیعی به کار رود. درهای با ورقه های چوبی این قابلیت را دارند که با دیگر رنگ ها نیز استفاده شوند. تنها مطمئن شوید که از سبک و نوع کابینت مدرن خود با سازنده آن بحث های کافی و لازم را خواهید داشت. بعضی رگه های چوب امکان دارد حالت برجسته زیادی داشته باشند. اگر از این حالت خوشتان نمی آید قبل از سفارش، بحث های خود را مطرح کنید. رنگ چوب این رگه ها را بیشتر و واضح تر می کند.

8- فضای فوقانی آشپزخانه را خالی بگذارید.

بالای کابینت ها فضای خالی باشدبرداشتن کابینت های بالایی از آشپزخانه شاید برای بعضی ها مقداری جای ریسک و خطر داشته باشد. اما با انجام این کار شما به یک فضای مدرن و باز دست خواهید یافت. در بعضی اوقات حذف کابینت های بالایی جلوه و جذابیت خاصی به آشپزخانه می دهد. به جای کابینت های بالایی می توانید از دیواره هایی جذاب استفاده کنید که تا سقف امتداد پیدا می کنند. یا فضایی داشته باشید برای دیگر تجهیزات مانند هود و غیره.

البته این سبک مناسب کسانی که به فضاهای نگهدارنده زیادی نیاز دارند نیست. بدون کابینت‌های فوقانی فضاهای نگهدارنده شما در آشپزخانه نصف می‌شود. اگر فضاهای نگهدارنده برای شما مهم نیست، آن‌وقت این نوع طراحی آشپزخانه بهترین انتخاب برای شماست.

9- کابینت‌های آشپزخانه از جنس استیل مفرغی

کابینت‌های آشپزخانه از جنس استیل مفرغیشاید تا به حال چنین کابینت‌هایی را در خانه دوستان و خویشاوندان خود ندیده باشید، اما قطعا اگر دیده بودید به آن‌ها حسادت می‌کردید. استفاده از چنین سبک ساده ای این توهم را ایجاد می‌کند که فضای شما فقط یک آشپزخانه نیست، بلکه یک اثر هنری است. اگر به آشپزخانه مخفی مدرن علاقه دارید، این نوع کابینت‌ها بهترین انتخاب برای شما هستند. البته برای سفارش این نوع کابینت‌ها حتما باید با یک آهنگر و یک کابینت‌ساز مشورت کنید. یک چیز را به یاد داشته باشد: نتیجه فرایند آبکاری کردن استیل هر بار متفاوت است و ظاهر نهایی هر دو فرانید ظاهری یکسان نیست.

10- سبک‌های مختلف را در آشپزخانه خود با هم ترکیب کنید.

ترکیبی از مدل های مختلف کابینتبعد از اینکه انواع کابینت مدرن را برای شما بازگو کردیم، قطعا انتخاب از میان آن‌ها برای شما سخت خواهد بود. چرا ترکیبی از آنها را امتحان نمی کنید؟ حتی در یک آشپزخانه ی کوچک نیز شما می توانید ترکیبی از این موارد را داشته باشید. چرا ترکیبی از کابینت های پایینی چوبی را با کابینت های بالایی سفید امتحان نمی کنید؟ یا کابینت ها رنگی در پایین و کابینت مدرن معلق در ردیف های بالایی؟

ترکیب کابینت مدرن به حالات زیادی امکان پذیر است و این شما هستید که می دانید کدام نوع برای شما مناسب ترین گزینه است. اگر ترکیبی از کابینت ها چیزی است که به آن علاقه دارید می توانید با یک طراح داخلی درباره آن مشورت کنید. در پایان این شما هستید که انتخاب می کنید کابینت مدرن ساده یا ترکیبی از آن ها را به کار ببرید. با مشورت با طراحان داخلی و سازندگان حرفه ای کابینت در نهایت مطمئن خواهید بود که در انتخاب خود مرتکب اشتباه نشده اید.

بهتر است که وقت بگذارید و تمام موارد را در نظر بگیرید. یک متخصص طراح داخلی استخدام کنید که بتواند شما را در وزن کردن تمام گزینه ها کمک کند. و در نهایت کابینت مدرن انتخابی شما به سبک زندگی شما بخورد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *