وبلاگ

کابینت شیک

ایده های طراحی کابینت آشپزخانه شیک

ایده های طراحی کابینت آشپزخانه نامحدود است. با این حال، انواع سبک کابینت آشپزخانه اصولا در چند طبقه اصلی قرار می گیرند. با یک جستجوی ساده در مورد ایده های طراحی و چند تصویر کابینت آشپزخانه می توانید هر نوع طرحی که مد نظرتان است را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید.
چند عامل وجود دارد که می تواند شما را در انتخاب طراحی کابینت آشپزخانه کمک کند. فضای مورد نیاز و همینطور بودجه شما نقش مهمی در تعیین محصول نهایی برای طراحی کابینت بازی می کند. فضاهای باز نسبت به فضاهای کوچک تر، طراحی درجه یک، گسترده و استاندارد را بهتر به خود می گیرند. از طرف دیگر عناصری مانند پس زمینه، صندلی ها، مبلمان و میزها، می توانند در تضاد یا سازگاری با کابینت ها ترکیبی تاثیر گذار را به وجود آورند.

تغییر طراحی کابینت آشپزخانه هزینه بر است. به همین دلیل، انتخاب طراحی نوع کابینت برای لذت بردن طولانی مدت از یک آشپزخانه باشکوه مهم است. در اینجا ما انواع ایده های جدید کابینت آشپزخانه را بررسی کرده ایم. همچنین، عملکرد و جذابیت آن‌ها را نیز مد نظر قرار داده ایم. در ادامه انواع کابینت آشپزخانه ای معرفی می شوند که می توانند تا سال ها مدرن و به روز به نظر برسند.

• کابینت محیط پسند کلاسیک (Classic Ambience cabinet)

کابینت محیط پسند کلاسیک

کابینت های معاصر شناور، فضای قابل توجهی برای آشپزخانه فراهم می کنند. در هنگام باز کردن کابینت ها، پوشش کف آشپزخانه هویدا می شود. چنین کابینت هایی بسیار کاربردی و ارگونومیک هستند. از آنجا که دسترسی به فضای کابینت های نزدیک به کف دشوار است، برای جلوه بهتر کابینت های شناور می توان در زیر آن‌ها نور تعبیه کرد تا شکل و شمایل معاصر به خود بگیرند.

• کابینت آشپزخانه انتقالی

کابینت آشپزخانه انتقالی

بر اساس سبک شیکر، می توانید ترکیبی از کابینت سنتی و معاصر داشته باشید. پنل های تورفته درون قاب های مسطح از ویژگی های دو سبک مدرن و سنتی می باشد. قفسه های سفید به خوبی با پس زمینه کاشی کاری شده و درهای شیشه ای عمودی تطبیق دارند. با این حال، میله های نیکلی و دستگیره ها معاصر بودن آشپزخانه را حفظ می کنند.

جزیره میانی با پایه گردویی ایده سبک شهری را تداعی می کند در حالی که حائل های پیشخوان تعادل صفحه کابینت کوارتزی را حفظ می کند.

• کابینت آشپزخانه گلاس (براق)

کابینت آشپزخانه گلاس(براق)

ایده کابینت گلاس را به لیست خود اضافه کنید. این نوع کابینت ها را می توان به راحتی با استفاده از پارچه نرم و مرطوب تمیز کرد و یا با اشباع نمودن تن رنگ، جلوه رگه های چوبی را تقویت نمود. سطح انعکاس دهنده این نوع کابینت ها، نیز باعث روشن شدن آشپزخانه می شوند.

• کابینت آشپزخانه اسکاندیناویایی مدرن

کابینت آشپزخانه اسکاندیناویایی مدرن

ایده هوشمندانه اضافه نمودن عنصر نور و طراحی جمع و جور، از نوع سبک اسکاندیناویایی است. کابینت های جلویی از نوع طراحی صنعتی هستند. با این حال، انتخاب متفکرانه مصالح نهایی جذابیت آن را بیشتر می کند.

ونیر ساروج که برگرفته از مبلمان ساج دانمارکی است عنصر محوری بصری در این نوع سبک کابینت آشپزخانه را تشکیل می دهد. علاوه بر این، کابینت ها از سقف تا کف فضای آشپزخانه را در بر می گیرند. پایه های لمینت کابینت ها به رنگ سبز لیمویی و خاکستری سرد، فضای کار را شدت می بخشد.

• کابینت آشپزخانه بی دستگیره

کابینت آشپزخانه بی دستگیره

کابینت های بی دستگیره یک روش و ایده خیلی خوب برای دستیابی به ظاهری نرم و ظریف و مدرن می باشند. در این نوع سبک کابینت آشپزخانه، انعکاس طلایی برنج صیقل داده شده، درهای کابینت جزیره میانی را در کانون توجه قرار می دهد. فناوری نانو به کار رفته نیز مانع از اکسیده شدن رنگ شده و نظافت درها را راحت تر می سازد.

• کابینت آشپزخانه قفسه باز

کابینت آشپزخانه قفسه باز

کابینت آشپزخانه به سبک قفسه باز برای کسانی که به دنبال فضای مناسب و کافی هستند، ایده خوبی است. در واقع بیشتر طراحان آشپزخانه ها، استفاده از این نوع قفسه را برای استفاده روزانه پیشنهاد می دهند.

• کابینت آشپزخانه شیشه ای

کابینت آشپزخانه شیشه ای

کابینت های شیشه ای چیزی بین کابینت های بسته و قفسه های باز در آشپزخانه هستند، یعنی به شما اجازه می دهند همه چیز را مرتب سازمان دهی کرده و از طرفی وسایل لوکس و کریستالی خود را به نمایش بگذارید.

کار با کابینت شیشه ای در آشپزخانه کمی سخت است. به همین دلیل بسیاری از خانه دارها یا از کابینت های شیشه ای بدشان می آید یا اینکه عاشقشان می شوند، حالت میانه ای وجود ندارد. کابینت های شیشه ای تنوع تقریبا زیادی داشته و انعطاف پذیرند، از مدل های شفاف گرفته تا مدل های مات و تماما کدر، برای هر سلیقه و نیازی حتما مدلی پیدا خواهد شد.

مغازه های آنتیک بهترین منبع این نوع کابینت ها هستند. به علاوه وجود کابینت شیشه ای در آشپزخانه کوچک باعث بزرگ تر دیده شدن فضا نیز می شود.

ایده های طراحی کابینت شربت خانه آشپزخانه

کابینت های شربت خانه کاربردی ترین بخش آشپزخانه هستند. این بخش الحاقی به خوبی جا و مکان هر یک از اقلام را مشخص می کند. شما به سرعت اقلام مورد نیاز آشپزی خود را می یابید. حتی وقتی که زمان آشپزی کمی دارید می توانید تمام لوازم را یکباره روی میز بچینید. شما می توانید کابینت های موجود را عوض کرده و با اضافه کردن چند قفسه آن را به انبار مواد غذایی تبدیل کنید.

• کابینت شربت خانه قفسه باز

کابینت شربت خانه قفسه باز

کابینت های سقف تا کف، فضای زیادی برای انبار مواد غذایی و لوازم آشپزخانه فراهم می کند. کابینت های بلند با قفسه های باز امکان نگهداری مواد غذایی مختلف را فراهم آورده و در عین حال از محل تهیه غذا نیز دور هستند.

• کابینت شربت خانه ساده

کابینت شربت خانه ساده

یک طراحی کوچک باعث ایجاد ظاهری منظم و جمع و جور به آشپزخانه می شود. در این مورد وقتی شربت خانه باز می شود سازماندهی و نظم از اهمیت برخوردار است. اگر طراحی کابینت های آشپزخانه منظم باشد، شربت خانه نیز مرتب به نظر می رسد. علاوه‌براین، مواد غذایی، ظروف و قابلمه ها بر روی قفسه های تمیز به طور مشخص و قابل دسترس قرار می گیرند.

• کابینت شربت خانه بلند

کابینت شربت خانه مخفی

با به کارگیری کابینت بلند به همراه قفسه های باز می توانید ظرفیت ذخیره سازی آشپزخانه را اضافه کنید. کابینتی با عمق 14 اینچ، برای ذخیره سازی محصولات خشک و فهرست برداری اقلام مناسب به نظر می رسد. همچنین، در هنگام استفاده از قفسه های باز، از سبد یا حائل برای سازمان دهی محصولات استفاده کنید.

• کابینت شربت خانه مخفی

کابینت شربت خانه مخفی

برای آپارتمان های کوچک، بهتر است از کابینت های کشویی که در کنار یخچال قرار دارد استفاده کنید. کابینت ها دارای قفسه های باز هستند که از هر دو طرف قابل باز شدن می باشند. به علاوه، کابینت ها می توانند بسته به فضایی که در اختیار دارید کوچک و بزرگ انتخاب شوند. یک راهکار خوب دیگر این است که می توانید کابینت ها را در قسمت بالا یا پایین جاسازی کنید.

• کابینت شربت خانه آزاد

کابینت شربت خانه آزاد

ایجاد کابینت شربت خانه آزاد در طرفین، فضای آشپزخانه را وسیع تر می سازد.

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *