وبلاگ

آشپزخانه سبک کلاسیک

اجزای آشپزخانه کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک با اجزا و جزئیاتش تعریف می شود و باید گفت که ایجاد جزئیات چشم نواز امری ساده نیست. اما چه یک آشپزخانه کلاسیک با حال و هوای زمان های قدیم داشته باشید، و چه یک آشپزخانه ی مدیترانه ای، همه اجزای اساسی یکسانی دارند. در ادامه به معرفی 15 مورد از اجزایی که به شما در ایجاد سبک کلاسیک آشپزخانه کمک می کنند می پردازیم.

آشپزخانه کلاسیک

1. جزئیات معماری

در آشپزخانه های کلاسیک در تمامی مناطق و در هر کجا که به نظر می رسد کمی زیبایی و تزئینات وجود دارد، به جزئیات توجه شده است. اما بهترین آشپزخانه های کلاسیک به جای شلوغ کردن محیط، فقط المان هایی کوچک را ارائه می دهند. این آشپزخانه کلاسیک، تمامی جزئیات و المان ها اعم از طاق ها، قالب بندی ها، گچ بری چراغ ها، کابینت های لبه دار و برجسته، محفظه هود سفارشی، لوسترها، کابینت های راحت و البته میز جزیره را دارد.

توجه داشته باشید که جزئیات هر منطقه چگونه است: پایه های چرخ دار این جزیره، با تخته ای چوبی در قسمت جلویی که احتمالاً یخچال را پنهان کرده است، شکل و قالب هود نیز سفارشی می باشد. علاوه بر این پنل لبه دار، کابینت ها شفاف و دیافراگم هستند.

آشپزخانه کلاسیک با المان های معماری

2. کابینت فریم شده

نوع ساخت کابینت می تواند تأثیر به سزایی در ظاهر یک آشپزخانه داشته باشد. کابینت هایی با پوشش کامل یا بدون قاب، شیوه ای مدرن تر برای ساخت کابینت هستند. درب قاب روی کابینت را می پوشاند و شما هیچ لولایی را مشاهده نمی کنید.

کابینت های شفاف و یا قاب دار با روشی کلاسیک برای ساخت کابینت در ارتباط هستند. ممکن است از درهای شیشه‌ای برای کابینت‌ها استفاده شود که در این صورت، محتویات کابینت بطور شفاف قابل رویت هستند. کابینت‌ها با مبلمان و محیط اطراف کاملا هماهنگ می‌شوند. همچنین لولاها در رنگ های نقره، برنز روغنی یا حتی برنجی کهنه طراحی شده اند.

3. کابینت لعاب دار و آنتیک

آشپزخانه های کلاسیک غالباً دارای کابینت هایی لعاب دار و براق هستند. این طراحی در جهت کلاسیک و قدیمی بودن محیط انجام می گیرد. چه از رنگ سفید آنتیک استفاده کنید و چه رنگی مانند جزیره نشان داده شده در تصویر، کمی براقیت باعث قدیمی جلوه دادن آن می شود. مراقب انتخاب رنگ ها باشید. برخی از طراحی های قدیمی به نظر جعلی هستند، بنابراین مطمئن شوید که سازنده کابینت شما نمونه هایی را برای شما قبل از سفارش ارسال کند.

کابینت کلاسیک لعاب دار و آنتیک

4. درهای لبه بلند

در طراحی یک آشپزخانه فرقی ندارد که درهای آشپزخانه مدرن باشد یا از درهای ساده با قالبی کلاسیک استفاده شود. به هر حال، در آشپزخانه های کلاسیک تزئینات بیشتری را می بینید. درهای لبه بلند با سبک های مختلفی ارائه می شوند و خطوط سایه موجود در آن مشخصه ی آشپزخانه های کلاسیک می باشد. در موارد دیگر با کابینت ساز خود صحبت کنید.

5. ترکیب سبک های در و مبلمان

آشپزخانه های کلاسیک غالباً از انواع مختلفی از تزئینات استفاده می کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک رنگ یا یک سبک از کابینت را در محیط ببینید و در قسمت دیگر مثلا در جزیره طرح و رنگ دیگری ببینید. لازم نیست تنها از دو طرح خاص استفاده کنید، به راحتی انتخاب کنید و یک کابینت بلند با رنگ چوب طبیعی ترکیب کنید. حتی می توان بخشی از کابینت ها، مثلا میز صبحانه را به رنگ کله غازی سیر برای رنگ سوم یا چهارم در نظر گرفت. ترکیب تمام این رنگ ها به آشپزخانه حسی مانند سفر به زمان های گذشته را می دهد.

کابینت کلاسیک با ترکیب سبک های در و مبلمان

6. درهای تزئینی کابینت

انتخاب های بی نظیری برای کابینت ها در یک آشپزخانه کلاسیک وجود دارد: شیشه ای با لبه بیرونی اریب دار، شیشه های عتیقه، کف های چوبی در ده‌ها چیدمان مختلف، یا درج توری فلزی همانطور که در آشپزخانه شکل زیر نشان داده شده است. برخی از آشپزخانه های کلاسیک حتی در بخش های مختلف گزینه های مختلفی نیز به کار می گیرند.

کابینت کلاسیک با درهای تزئینی

7. کربل و قالب های تزئینی

با درک این ایده که در طراحی یک آشپزخانه کلاسیک جزئیات زیاد است، می توانید تزئینات را اضافه کنید. به کمک کربل های حکاکی شده یا طاقچه ی دیوارکوب بین کابینت ها این تزئینات را به طراحی اضافه کنید.

کابینت کلاسیک با کربل و قالب های تزئینی

8. جزئیات معماری برای کابینت

در این آشپزخانه، علاوه بر یک محوطه معماری، پایه هایی روی سینک دیواری نیز خواهید دید، این طراحی با وجود معماری محیط، بخشی منحصر به فرد و خیره کننده می باشد و نگاه ها را به خود خیره می کند. همچنین ممکن است این موضوع توجه شما را جلب کند که کابینت سینک، عمق متفاوتی نسبت به کابینت های هر دو طرف خود دارد. این عمق های متفاوت سبب جلب توجه بیشتر می شود.

آشپزخانه های کلاسیک جزئیاتی مانند پایه ها و ستون های چهار گوش را در جزایر بکار می گیرند. طراحی خاص کابینت حس راحتی در استفاده را می دهد و هود چوبی سفارشی بعضی اوقات شبیه شومینه است. تمام این جزئیات در بخش بالایی آشپزخانه کلاسیک قرار دارند تا بدین صورت با قرار گیری این جزئیات آشپزخانه ای کلاسیک داشته باشید.

کابینت سبک کلاسیک

این آشپزخانه برخی از این عناصر معماری را نشان می دهد: قرار گیری هود مناسب، ستون چهار گوش در جزیره، طراحی با القا حس آرامش و موارد دیگر.

آشپزخانه با کابینت کلاسیک

9. سینک های جلوی پیشبند

سینک های جلوی پیش‌بند یا سینک های مزرعه یکی دیگر از عناصر آشپزخانه های کلاسیک هستند. این طراحی ها در آشپزخانه های کلاسیک نیز بسیار محبوب می باشند. جلوه این سینک قدیمی دست ساز تمام چشم ها را به خود خیره می کند.

10. میزهای کانتر لوکس

سنگ مرمر کلکته و مجسمه سازی، طرح چوب تیره، کوارتزیت و گرانیت های سبک، همه گزینه های رایج برای میزهای کلاسیک آشپزخانه هستند. گرچه سنگ مرمر انتخابی مناسب تر از نظر مراقبت و نگه‌داری می باشد، همچنین حس و حال دوران قدیم را القا می کند.

انتخاب راحت تر می تواند کوارتزهای دست ساز باشد که حسی شبیه به مرمر و سنگ آهک را القا می کند. تزئینات مات میزهای کانتر در تصور عموم به نظر بیشتر کلاسیک است، البته، سنگ های صیقلی گه‌گاه در طراحی کلاسیک ظاهر می شوند.

11. نورپردازی زینتی و تزئینی

آشپزخانه های کلاسیک دارای لوسترهای کریستالی یا برنجی و چراغ های سبک فانوس برای روشنایی هستند. این روشنایی شاید بیشتر مناسب اتاق غذاخوری باشد. این انتخاب مطمئناً در گذشته کمتر دیده شده است، زیرا نحوه استفاده از آشپزخانه ها در گذشته با نحوه استفاده امروزه متفاوت بود. این نورپردازی باعث می‌شود که آشپزخانه‌ها از سایر اتاق‌ها سودمندتر به نظر برسند.

آشپزخانه کلاسیک با نورپردازی زینتی و تزئینی

12. هودهای فلزی، گچی و سنگی سفارشی

هودهای فلزی، گچی و سنگی سفارشی به عنوان جایگزینی برای هودهای چوب و هودهای سبک شومینه در طراحی آشپزخانه کلاسیک هستند. آشپزخانه های کلاسیک معمولاً دارای هودهای فلزی زینتی، هودهای گچی سفارشی با قالب کربل و حتی هودهای سنگی حکاکی شده می باشند.

آشپزخانه کلاسیک با هودهای فلزی، گچی و سنگی سفارشی

هود گچی اغلب به همان اندازه چوب تزئین شده است، اما از چوب سنگین تر است. این سبک زمانی عالی عمل می کند که کابینت های چوبی نداشته باشید تا طرح آن‌ها را با یکدیگر هماهنگ کنید، زیرا هودهای گچی خود به تنهایی جلوه بیشتری دارند.

13. سوله ها و طاقچه ها

سوله ها و طاقچه‌ها از جزئیاتی هستند که طرح آشپزخانه کلاسیک را به آدم القا می کنند. طاقچه های طراحی شده در پشت اجاق گاز یکی از این جزئیات هستند. راه حل دیگر قرار دادن اجاق گاز و هود در یک محفظه در کنار هم می باشد.

14. کابینت های بلند به سبک مبلمان

کابینت هایی که به نظر کابینت نیستند، بخشی بزرگ در آشپزخانه های کلاسیک می باشد. کابینت چوبی رنگ آمیزی شده در سمت چپ می تواند ظرفشویی یا یخچال را مخفی کند.کابینت های کلاسیک بلند به سبک مبلمان

15. کابینت های سبک Hutch

کابینت های Hutch اغلب به عنوان بخش اصلی آشپزخانه تصور می شوند، اما طرح های آن به سمت و سوی آشپزخانه های کلاسیک مهاجرت کرده اند. فضای ذخیره سازی اضافه شده آن‌ها در پایین پیشخوان چیزی است که صاحب‌خانه ها به راحتی نمی توانند از آن بگذرند.

کابینت های کلاسیک سبک Hutch

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *